Joseph Kirkpatrick

(Storbritannien, 1872-1936)
Joseph Kirkpatrick
(Storbritannien, 1872-1936)

JOSEPH KIRKPATRICK, olja på duk. Signerad och daterad 1907.

Blommande träd. 36 x 51 cm.

Enstaka färgbortfall. Slitage och ytsmuts.

Proveniens

Bond Street Galleries, London.

Utropspris
15 000 SEK