DAMFICKUR, 18k guld, Longines, tidigt 1900-tal. Tot vikt ca 36g.
Ankargång, en boett, vit urtavla med arabiska siffror, nedsänkt liten sekundvisare, plexiglas, diam 3,6. Dekor med blad. Urverk och boett märkt Longines.
Slitage. Repor. Ej funktionstestad. Bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.