Stiliserad geometrisk medaljong på röd botten. Mörkare röda hörnpartier med bla motiv av ryttare till häst. Blå huvudbård med stiliserad floral dekor. Signerad W194st eller W1945?.
Bruksslitage, enstaka fläckar, lagning, mindre skada. Fransar/franskanter med ställvis hårdare slitage/missfärgningar. Trampveck i ena hörnet.