BOK, "Svecia antiqua et hodierna". Opus celeberriumum, dirigente Hans Hildebrand, Antiquario Regni. Dahlberg, Eri

Tryckt hos Kungl Hofboktr Iduns Tryckeri AB Stockholm 1900. Med illustrationer. Rött skinn- och pappband med guldtryck.

Pappersskador. Pärm lös. Slitage.

Utropspris
1 000 SEK