BOK, första delen, "Beskrifning öfver Norra Delen af Stockholms län" av Fredric Vilhelm Radloff, Uppsala 1804.

Helfransk skinnband från 1800-talets första hälft med rikt präglad och förgylld dekor, helt guldnitt.

Slitage, ej genomgången.

Utropspris
1 200 SEK