BÖCKER, 2 sambundna, "Axel Fridell, ett konstnärsliv" numr 282/500 med originaletsning, "Axel Fridell", båda av Karl Asplund, 1937 resp 1947.

Halvfranskt skinnband med övre guldsnitt.

Slitage, ej genomgången.

Utropspris
2 000 SEK