"Olympiska Spelen Stockholm 1912", "Olympiska spelen i Stockholm 1912, program och allmänna bestämmelser", "V Olympiaden, Hästtäflingar..", "V Olympiaden, Olympiska Spelen Stockholm 1912": "Allmän idrott", "Rodd", "Lawn Tennis", "Fotboll", "Dragkamp", "Simning", "Skjutning", "Modern femkamp", "Gymnastik", "Brottning", "Cykling", "Fäktning", samtliga häftade med pappersomslag.
Slitage, broschyren från hästtävlingarna med smärre skador. Ej genomgångna.