MATTA, rölakan, signerad MS KH (Maj Svanström, Klockargårdens Hemslöjd, Tällberg). Ca 211,5 x 139.

Benvit botten med geometriskt mönster i bruna, grå och olika blå nyanser.

Något slitage, smutsig, fläckar. Ställvis skadade fransar.

Utropspris
3 000 SEK