Förgylld och bronserad. Urtavlan märkt Isak Mobeck, Norrköping. Urhuset uppburet av pelare och krönt av bandrosett och rosor. H 60. Pendel och nyckel finns.
Förgyllningsskador. Funktion garanteras ej.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.