Smycken
281047

ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, 3 par+1, 18k vitguld med små diamanter och blå safirer. 1900-talets andra hälft. Tot vikt 6,8g.

Hänge med liten åttkantsslipad diamant, 3 par örhängen med stift, karmosé, med två safirer i kläpp, genombruten modell.

Bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK