COLLIER, RING samt ÖRHÄNGEN, 23 k/18k guld, silver samt odlade pärlor, 1900-tal.
Ring, 23k guld med odlad pärla, Köping 1908, mästarstämpel CHF, st ca 18,5/58, vikt 9 g. Örhängen, 18k guld med odlade pärlor, stift, vikt 2 g. Collier, odlade pärlor, diam ca 0,7, med lås i silver, längd 47, vikt 30 g.
Omarbetad ring, bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.