Smycken
275435

ARMRING OCH BROSCHNÅL, 14k resp 18k guld. 1800/1900-tal. Vikt 30,6g resp 2,5.

Armring, öppningsbar, front med flätad dekor, tvåfärgad/förgylld yta, omkr 17,5. Broschnål med vita och blå stenar, möjl safirer, l 6,3.

Slitage. Bucklor. Nagg på stenar.

Utropspris
5 500 SEK