Hängsmycke med kedja, hänge, h 2 samt kedjans l 73,5. Örhängen, ett par, skruvfattning, 1x1. Armband med ring och stavkedja samt trappstegsfattning, l 20. Ring, st 18/57. Två etuier medföljer.
Smärre nagg, bruksslitage. Ring med hårt slitage på lapis lazuli.