GARNITYR, 5 delar, granater samt gulmetall, 1900-talets andra hälft.
Smycke med dekor i form av blommor samt hängande dekor, L 49. Örhängen med krok, L 3. Hänge, L 4,5. Armring med heltäckande infattade stenar, öppningsbart, omkrets 21.
Bruksslitage. Granater saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.