Förgyllt fäste och delvis blånerad klinga. Etsat "Gustavus Adolphus IV", "Rex Sveciae" samt Svenska Riksvapnet. Parerplåt med dekor av skånska gripar. L 97.
Slitage. Klinga något anlupen.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.