FAT, ett par, porslin, Qianlong, Kina 1700-tal.

Två fat med underglasyrblått. Figurscen. Diam 15,5.

Glasyrdefekt. Ett fat med kantlagning. Ett med lagning och spricka.

Utropspris
2 000 SEK