LOCKASKAR, 2 st, samt STRÖARE, 2 st, silver, bl. a. K Andersson, Stockholm, 1923. Tot. v. 325 g.

Lockask, K Andersson, Stockholm, 1923. H 9.
Lockask, C A Kjernås, Göteborg, 1920, importstämplad. H 8,5.
Salt- och pepparströare, K Andersson, Stockholm, 1929. H 7 - 8.

Bruksslitage, repor, bucklor.

Utropspris
2 000 SEK