Smycken
260624

MEDALJONG MED HALSKEDJA, 14k guld, gammalslipade diamanter, tot. ca 1.20 ct. Tidigt 1900-tal. Vikt ca 22,5 g.

Dekor i form av hästsko. Fotogömma. Kedja med fantasilänk. L. hänge 3, kedja 60. Halskedja med finska stämplar.

Bruksslitage.

Utropspris
4 500 SEK