BOKPARTI, 3 delar, bla "Läsebok för barn..", Örebro 1814.

"Ad memoriam ...Caroli Linnaei...systema naturae..", Stockholm 1907, "Aspasia oder die platonische Liebe" av C. M. Wieland, Leipzig 1922. Illustrerad med etsningar.

Slitage, Läsebok för barn - ej komplett, ej fullständigt genomgångna.

Utropspris
1 500 SEK