Urverk med krönande urna, flankerat av stående antikiserande kvinna. Vit marmor samt gulmetall. Märkt "9 PH Mourey 75". Urtavla märkt "J Nordlindh Stockholm". H 59, b 45. Nyckel finns.
Slitage, nagg, färgbortfall samt kompletterad och renoverad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.