KNIV, samisk , troligen Anders Pirak, sign.

Kniv med renhorn. Knivslida i skin och ben. Skuren dekor. Märkt A.P, L 21.

Bruksslitage. Nagg på knivbladet. Lite rostigt.

Utropspris
1 500 SEK