Helfranskt band, "Diocese d'Angers, sur le Censures", utgiven 1767 "avec privilege du Roi". Boken har använts som gömma. Invändigt senare fanerfodrat utrymme, sidorna därför delvis ihoplimmade. L 17,5.
Kraftigt slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.