SYBORD, empirestil, sent 1800-tal.

Mahognyfanér, skiva med avfasade hörn, låda i sargen, fyra lätt svängda kopplade ben. L 59, b 39, h 76.

Slitage, smärre sprickor, repor. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK