BÖCKER, 2 st, bla "Paynes Universum und Buch der Kunst", Dresden & Leipzig, sent 1800-tal.

Helfranskt skinnband, rikt illustrerad. "Sur L´Évolution de la Grande Peinture Étrangère", Paris 1952, halvfranskt skinnband, rikt illustrerad.

Slitage, en med anlöpningar, ej genomgångna.

Utropspris
1 200 SEK