BORDSSPEGEL MED UR, rokokostil, 1900-talets första hälft.
Kartuschformad. Förgylld mässing. Dekor av blommor och bladformationer. Märkt The British United Clock Co. Birmingham, England. Manuell uppdragning. H 23.
Bruksslitage. Ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.