5 kaffeskedar JP Grönvall Stockholm 1828 med alliansvapen över adliga ätterna Af Klercker samt Reuterskiöld. L 13,5. 10 kaffeskedar Stockholm1892, genombruten dekor. L 12. 8 kaffeskedar med blomsterdekor. L 11.
Slitage. Bucklor.