2 fickur en boett, 8 rubis resp 15 rubis, emaljurtavla med romerska siffror, en med liten sekundvisare, dekoread bakboett, en guillocherad. Ett armbandsur, en boett, urtavla med romerska och arabiska siffror, rikt ornamenterad boett. Diam 36-45mm. Klockställsetui i glas och metall, H 10-12,5. Nyckel finns.
Ej funktionstestade. Slitage, bucklor. Armbandsur med repigt glas, slitage på armband. Slitage och skador på etui.