BÖCKER, 3 vol, "Le Philosophe Payen ou Pensèes de Pline.." av Formey, Leyden 1759.

Helfranska skinnband med rikt präglad och förgylld dekor.

Slitage, ej genomgångna.

Proveniens

Direktör af Odel.

Utropspris
1 500 SEK