Hel- och halvfranska skinnband. Även bla "Opus deliciarum Biblicum eller Biblisk Lustgård..." Stockholm 1797. "Hamburgischer Reformations Almanach..." Hamburg 1818.
Slitage, några band med skador, ej genomgångna.
Enligt exlibris bla Christian Hammer.