PARTI GUSTAV V, 4 delar, signerat porträtt, teckning och böcker 2 st.

Fotografi, sign Edling samt Gustaf 1950. 23 x 17. Sten Ekelund, kolteckning, sign o dat 1932, 29 x 22. Bok, Ingvar Garell, "Sådan är han, Mr G" med dedikation av författaren, Bonniers 1938. Bok, "Curling, Lawn tennis och Golf", nr 17 av 44.

Slitage. Foto och teckning ej examinerade ur ramar. Böckerna ej genomgångna.

Proveniens

Familjen Nobel.

Utropspris
3 000 SEK