BEVERLOO CORNEILLE, bordsmobil sign, dat o numr 145/600, 2004, samt bok Artur Lundkvist med ill av Corneille, 1998.
Bordsmobil "Women in the sky", trä, aluminium, stål, silkscreen tryck i åtta färger. Certifikat sign, Ed Michael Carlsson, Paris, i originalbox. Bok, Artur Lundkvist "Kvinnor och fåglar"/Femmes et Oiseaux"/"women and Birds", ill av Corneille, Ed. GKM Siwert Bergström, Malmö. Texter på svenska, engelska franska. Klotband i blått, bokkassett i rött tyg.
Mindre slitage. Repor. Box med skador. Bok och kassett med smärre slitage.