BÖCKER, 3+1, fransk historia, bla "Histoire de France representée par figures...", av Ant. Caillot, Paris 1817-19.

Även: Två sambundna vol "Galerie des Rois de France" resp "Galerie des Reines de France" av Charles Malo, Paris 1800-talets mitt. Halvfranska skinnband.

Slitage, ej genomgångna.

Utropspris
1 200 SEK