STOLAR, 4 st. Gustavianskt provinsarbete, 1800-talets början.

Vitmålade. Sköldformad ryggbricka. Rundade kopplade ben.

Slitage. Skador. Förstärkningar. Senare bemålning.

Utropspris
5 000 SEK