Förgyllt trä. Runt urhus på postament flankerat av ymnighetshorn, krön av rosor. Märkt Skandia Stockholm. H 52. Rocailleformade lampetter med ljusarmar i mässing. H 34.
Mindre pastellageskador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.