Allmoge
216891

VINKYLARE, koppar, barock 1600/1700-tal.

Oval delvis godronnerad med svängda hänklar. Märkt på två ställen S under krona samt 4. Längd 61 cm.

En hänkel avvikande, bucklor, bristningar, lagningar.

Utropspris
6 000 SEK