PARTI MYNT, 25st, mest koppar. Romerska, Bysantiska, Arabiskt och Svenska.

13 romerska, 3 bysantinska, 1 arabiskt, 8 svenska varav bla Gustav III 1/24 Riksdaler 1779, Visby, Gote 1300-tal, Kristina !/4 öre 1630-40-tal.

Ställvis hårt slitage, anlöpningar.

Utropspris
1 500 SEK