BÖCKER, 10 st, mest poesi, bla "Les Caprices de l`amour et de la Fortune...Rosalina" av d`Argens, 1737.

Även bla "Les Aventures de Robinson Crusoe" vol I-II, av Daniel Defoe, Paris 1827, "Ossian, barde du troisieme Siecle...","Poësies d`Horace" vol II, Amsterdam 1762, "Poems" av William Cowper, London 1810. Hel- resp halvfranska band.

Slitage, smärre skador. Ej genomgångna.

Utropspris
1 000 SEK