Grepp i ben med skuren dekor av figurscen. Läderbalja skodd med blomstermönstrade silverbeslag. Beslagen stämplade CG Hallberg Stockholm 1905. Tot L 42,5.
Slitage. Sprickor. Repor. Troligtvis sammansatta delar.