PLÅTMYNT i koppar 4-daler silvermynt, 1756.

5 stämplar, 22x24.

Sjöfynd, avbrutet hörn samt slitage.

Proveniens

Enligt Bertil Tingström finns 79 st bevarade från Nicobar.

Utropspris
4 000 SEK