BOK, "Hjelpreda i hushållningen för unga fruentimmer samt tilökt med en färgbok och et bihang", Cajsa Warg, trettonde upplagan 1814.

Cajsa Wargs kokbok. Halvfranskt skinnband.

Slitage, ej genomgången, pärmen med omfattande skador.

Utropspris
1 200 SEK