Smycken
188930

PARTI SMYCKEN, 8 delar, mestadels 18K guld, 1900-tal.

Örhängen, ett par med odlade pärlor. L 1.5.
Hattnål med odlad pärla, l 7.
Fotogömma, h 2.5
Manschettknappar, ett par med emalj, l 2.
Fracknål med emalj. L 2.5.
Ring, diam 15.5 mm.

Bruksslitage samt monogramgravyr.

Utropspris
1 500 SEK