"Skriftermåls och Komunion-bok..." Stockholm 1762, "Den Christelige Undersåten särdeles uti Borgare och Landtmannastånden..." Stockholm 1789, Handskrift "Et kort begrepp til en Innerlig kraft-Christendom hämtadt utur Den Ridderliga Tron.kämpen Johan Georg Gichtels Theosophiska Bref" 1700-tal.
Olika typer av band.
Slitage, några med skador.