PARTI BÖCKER, 23 st, mest lyrik och skönlitteratur, bla Arbeten af Johan Gabriel Oxenstierna, vol I-III, 1805-1808.

Även bla The Triumphs of Temper" av William Hayley London 1795, "Der Zauberer" av Nikolaus Gogol, "Physiologie de L`Homme a Bonnes Fotunes" av Edourd Lemoine, "Bland franska bönder" av August Strindberg 1889, "Morianen" I-VI av Crusenstolpe.

Slitage, skador. Ej genomgångna.

Utropspris
1 500 SEK