BÖCKER, 41 st, mest tysk lyrik, 1800-talets första hälft.
Bla "Etui- Bibliothek der deutschen Classiker", 1817. Olika typer av band, bla halvfranska skinnband. De flesta försättsblad med diktarens porträttbild.
Slitage, skador. Ej fullständiga bokverk. Ej genomgångna.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.