SAMEKNIV samt KÅSA, varav en signerad Poggats, 1900-talets andra hälft.

Kniv med slida i renhorn, stål, trä och läder, sign E. Poggats, l 21. Kåsa i masurbjörk och renhorn, monogramssign, l 20.

Slitage.

Utropspris
1 200 SEK