SKÅLFAT samt LOCKURNOR 3 st, porslin, Kina, Ming, 1600-tal.

Dekor av bl a blommor underglasyrblått. Skålfat, diam 15. Lockurnor, h 7-12.

Skålfat med lagningar. Samtliga med mindre nagg.

Utropspris
3 500 SEK