Supbägare 6 st Borgila sterlingsilver Stockholm 1937

Höjd ca 5,5 cm, vikt ca 453 gram, i originalask av ädelträ

Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Ask med mindre skada

Proveniens

Gåva från Svenska Jästfabriks Aktiebolaget 1937

Utropspris
4 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13