Ring, 18K vitguld med briljantslipad diamant ca 0.65 ct samt två smaragder

Smaragder ca 4 x 4 mm. Sidostenar briljantslipade diamanter totalt ca 0.24 ct. Mått fattning ca 23 x 11 mm. Storlek 19.25/60. Vikt 11.7 g.

Bruksslitage. Enstaka nagg på smaragd

Utropspris
22 000 SEK
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Specialist Smycken
+46 (0)767 81 06 06