RINGAR, 5 st, guld 18-23 K, 1889-1962. tot ca 27 g.
2 herringar, en med hematit och en med grön ädelsten, diam 19-22. 3 damringar med diamanter och grön ädelsten, röda stenar och pärlor resp turkos och pärlor, diam 15-18,5.
Slitage, bucklor. Pärlor saknas. Stenar med nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.