Ring och örhängen ett par silver med fasetterade topaser och paste omrking år 1900
Ringens infattning mäter ca 17x17,5 mm, ringstorlek ca 15,92/50, ringskena möjligen förgylld, örhängena med skruv, märkta "SILVER BRITISH", infattningar mäter ca 18,7x16,1, total vikt ca 12 gram
Åldersrelaterat slitage. Lagningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor